Program 2017

NA WSZYSTKIE KONCERTY I SPEKTAKLE WSTĘP WOLNY

Prowadzenie koncertów – Piotr Matwiejczuk, Program 2 Polskiego Radia

niedziela 20 sierpnia
godz. 18 Olga Pasiecznik (sopran)

„Tre Donne – Tre Destini”

G.F. Handel – sala MOK ul. Chrobrego 3 A

Maria Papuzińska – Uss, Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe, Jakub Kościukiewicz – wiolonczela, Ewa Mrowca – klawesyn

W programie kantaty na sopran i basso continuo oraz sonaty G. F. Haendla:

 Lucrezia – kantata na sopran i basso continuo HWV 145

Sonata triowa g-moll op. 5 nr 3

Armida abbandonata – kantata na sopran, dwoje skrzypiec i basso continuo HWV 105

 Sonata triowa F-dur op. 5 nr 6,

Agrippina condotta a morire – kantata na sopran, dwoje skrzypiec i basso continuo HWV 110

godz. 20.30 Marco Beasley​ „La Passacaglia della vita” – kościół św. Jana, ul. Bolesława Chrobrego 28

Marco Beasley – głos

Stefano Rocco – archilutnia, gitara barokowa

Fabio Accurso – lutnia

Silvia Moroni – flet

poniedziałek 21 sierpnia
godz. 18 Mateusz Małecki​ recital skrzypcowy, Szymon Małecki „Tajemnica Stradivariego” czyli jak powstają skrzypce – Sala Czarna Pałacu Sułkowskich, plac Kościuszki 4

 

godz. 20.30 Antonio Vivaldi kantata „La Gloria e Imeneo” – Teatr Miejski ul. Narutowicza 69

Michał Sławecki​ – kontratenor, Piotr Olech – kontratenor

 

Capella 1547 dyr. Dominika Małecka (I skrzypce), Marzena Biwo (II skrzypce), Dymitr Olszewski (altówka), Jakub Kościukiewicz (wiolonczela), Michał Bąk (kontrabas), Anna Firlus (klawesyn)

wtorek 22 sierpnia
godz. 18 recital Radka Kamieniarza (skrzypce), Aleksy Bauman (Teatr Miejski w Lesznie) – czytania – Spichlerz Antoniny, ul. Antoniny 11

W programie:

Louis-Gabriel Guillemain (1705-1770) – Capriccio nr 1 ze zbioru Amusement pour le violon seul op.18

Johann Georg Pisendel (1687-1755) – Sonata a-moll na skrzypce solo

– Largo

– Allegro

– Giga

– Variationen

Antonio Bartolomeo Bruni – Duetto per violino solo nr 1 Es-dur

– Andante sostenuto

– Minuetto con moto

Iwan Jewstafiewicz Chandoszkin (1747-1804) – Sonata op. 3 nr 3 D-dur

– Andante maestoso

– Minuetto grazioso

– Allegro vivace

godz. 20.30 Markéta Cukrová​ (mezzosopran), Jan Čižmář (lutnia, gitara, teorba), Henryk Kasperczak (lutnia, teorba, chitarrone) – Sala Czarna Pałacu Sułkowskich, plac Kościuszki 4

W programie:

Bartolomeo Tromboncino (c.1470-1535): Ostinato vo‘seguire

Anon.: Drewries AccordesLa RossigniolGreensleevesThe hunt is up

 John Dowland (1563-1626): Fantasia Lacrimae duet

John Dowland: Flow my tears (g-moll) – Lacrimae Pavan – Galliard to Lacrimae

John Dowland: My lord Chamberlaine his Galliard

John Dowland: Now oh now my needs must part – Frog Galliard

 Anon.: Amor crudo, fior tiranno

Giulio Caccini (c.1545-1618): Due luci ridenti

Giovanni Girolamo Kapsberger: Ballo terzo (Uscita – Ballo – Gagliarda – Corrente)

 Barbara Strozzi (1619-1677): L’Eraclito Amoroso

Nicolini (Nicola Grimaldi 1673-1732): Tu dormi

 Giovanni Girolamo Kapsberger: (Canarios – Kapsberger – Capona)

Alessandro Piccinini (1566-c.1638): Ciaconna

Giovanni Girolamo Kapsberger: Gia risi

 Gaspar Sanz (1640-1710)/Santiago de Murcia (1673-1739): Gallardas – Maricapalos – Fandango

Henry Purcell (c.1659-1695): From Rosy bow´rs

 Johann Paul Schiffelholz (1685-1758): duet

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Voi che sapete

Gioacchino Rossini (1792-1868): Assisa a pie d´un salice

środa 23 sierpnia
godz.18 Cantus (Leszno) dyr. Tomasz Sowiński- Kościół Ewangelicki, ul. Paderewskiego 10

W programie:

– Aleć nade mną Wenus – Autor nieznany

– Już się zmierzcha – Mikołaj Zieleński 

– Oczy me miłe – Autor nieznany

– O Jesu Christe – Jacquet de Berchem

– Nieście chwałę mocarze – Mikołaj Gomółka

– Miserere – Antonio Lotti

– Jesu meine freude – Jan Sebastian Bach

– Magnificat Quia fecit mini magna – Jan Sebastian Bach (solo: Łukasz Goryniak)

– Ombra mai fu – Georg Friedrich Haendel (solo: Łukasz Goryniak)

– O salutaris hostia – Gioacchino Rossini

– Ojcze Nasz – Stanisław Moniuszko

– Abendlied – Josef Rheinberger

– Parce Domine – Paweł Łukaszewski 

– Alleluja – Romuald  Twardowski

– Northern lights – Ola Gjeilo

godz. 20.30 Orkiestra Kameralna Ferenca Liszta z Budapesztu – Vivaldi, Liszt, Bartok – kościół św. Jana. ul. Bolesława Chrobrego 28

W programie:

Antonio Vivaldi: Sinfonia G-dur

Antonio Vivaldi: Koncert na skrzypce i wiolonczelę B-dur

Antonio Vivaldi: Koncert na 4 skrzypiec H-moll

Bela Bartók: Divertimento na smyczki

Ferenc Liszt – Wolf: Węgierska Rapsodia nr 2

 

czwartek 24 sierpnia
godz. 18 Dawid Biwo (bas-baryton), Andrzej Zawisza (klawesyn) utwory J.S. Bacha – Kościół Ewangelicki, ul. Paderewskiego 10

W programie:

Carl Philipp Emanuel Bach

1) Geistliche Oden und Lieder Wq.194 , H686

-Prüfung am Abend

-Morgensang

-Passionslied

-Demut

-Wieder den Übermut

-Bitten

-Trost der Erlösung

2) Geistliche Gesänge mit Melodien Wq197, H749 -Über die Finsternis

– Der Frühling

-Der Tag des Weltgerichts

-Betrachtung des Todes

3) 30 Geistliche Gesange mit Melodien Wq. 198, H. 752

-Jesus in Gethsemane

-Morgenlied

-Fürbitte des gekreuzigten Jesu für seine Feinde

Johann Sebastian Bach

4) Suita francuska nr 5 G- Dur BWV 816

5) Amore Traditore BWV203

-Aria: Amore traditore -Recitative: Voglio provar, se posso sanar -Aria: Chi in amore ha nemica la sorte

godz. 20.30 Paul Barz „Kolacja na cztery ręce” – Teatr Miejski, ul. Narutowicza 69

Bach – Michał Anioł

Haendel – Krzystof Tuchalski

Schmidt – Bartosz Bandura

 

(Aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim)

Michał Sławecki – kontratenor

Anna Firlus – klawesyn

Reżyseria – Jan Tomaszewicz

piątek 25 sierpnia
godz. 18 Vision String Quartet (Berlin) – Debussy, Szostakowicz, Barber – Teatr Miejski, ul. Narutowicza 69

W programie:

Samuel Barber – Adagio na smyczki (w opracowaniu na kwartet smyczkowy)

Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy nr 8 C-moll op. 110

przerwa

Claude Debussy – Kwartet smyczkowy G-moll op. 10

godz. 20.30 Sofia Guliak (fortepian) Bach, Czajkowski Musorgski – Teatr Miejski, ul. Narutowicza 69

W programie:

– J. S. Bach/ F. Busoni – Chaccone

– Modest Musorgski „Obrazki z wystawy”

– Piotr Czajkowski suita z baletu „Dziadek do orzechów” w aranżacji Michaiła Pletniowa

sobota 26 sierpnia
godz. 18 Ensemble Toccante​ – Kościół Ewangelicki, ul. Paderewskiego 10

W programie:

– Dietrich Buxtehude – Kantata Singet dem Herrn na sopran, skrzypce i continuo BuxWV 98

– Jan Sebastian Bach – Sonata Triowa G-dur, BWV 1038, Largo, Vivace, Adagio, Presto

– Ewa Fabiańska – Jelińska Stabat Mater – PRAWYKONANIE

godz. 21 Teatr Akt​ „Poza czasem: – Amfiteatr Festiwalowy,  pl. Powstańców

niedziela 27 sierpnia
godz. 18 Nikola Kołodziejczyk Orchestra – Teatr Miejski, ul. Narutowicza 69

Nikola Kołodziejczyk — fortepian, dyrygent,  Maciej Szczyciński — kontrabas, Hubert Zemler — perkusja, Oskar Torok — trąbka, Marcin Olak — gitara, Szymon Kamykowski — saksofon sopranowy i tenorowy, Tomasz Żymła — klarnet basowy, Bart Pałyga — suka biłgorajska, sarangi, gadułka, Łukasz Krusz — skrzypce współczesne, Mateusz Małecki — skrzypce barokowe, Michał Marcinkowski — skrzypce barokowe, Klaudia Matlak — skrzypce barokowe, Joanna Gręziak — skrzypce barokowe, Maria Misiarz — wiolonczela barokowa, Krzysztof Firlus — viola basowa

W programie:

1. Barok Progresywny

2. Mean Tone I

3. Guitar Hero

4. Podusa

5. Stryjo

6. Office of Laboratory Animal Care

7. Interludium

8. Mean Tone II

9. Fishing for Schemes

10. Fear Loose

11. Loose Fear

12. Ultimatum

 

godz. 21 Teatr Klinika Lalek​ „Poemat o słońcu i księżycu” – Amfiteatr Festiwalowy, pl. Powstańców